انواع استایل از نظر کاربرد

انواع استایل از نظر کاربرد

انواع استایل از نظر کاربرد


انواع استایل از نظر کاربرد  
ما موجودات اجتماعی هستیم و با زندگی در کنار هم نیاز های مختلفی را که داریم در ارتباط با یکدیگر برطرف می کنیم. همین امر موجب آن شده که در موقعیت های متفاوتی قرار بگیریم. همه ما دوست داریم تا تاثیر مثبتی روی اطرافیان خود داشته باشیم. یکی از بهترین روش های تاثیرگذاری روی اطرافیان در موقعیت های مختلف پوشیدن لباس هایی است که در فرهنگ اجتماعی برای آن موقعیت و مکان مورد تایید قرار گرفته است. برای مثال پوشیدن شلوارک و تیشرت برای رفتن به جلسه دادگاه در هیچ جای دنیا پسندیده و مورد تایید نیست.

در ادامه بحث معرفی انواع استایل، در متن قصد داریم با معرفی انواع استایل از نظر کاربرد اطلاعات بیشتری از انواع استایل در اختیارتان قرار دهیم. پس همراه ما باشید.

استایل کژوال

کلید اصلی در استایل کژوال راحتی است. مهم ترین آیتمی که در این استایل از آن استفاده می شود انواع جین است. سویشرت، تیشرت و انواع کتانی ها دیگر آیتم هایی است که در این نوع استایل کاربرد زیادی دارد. استفاده از طرح های گرافیکی و کارتونی در این استایل دیده می شود. دوستداران استایل کژوال برای حس راحتی و نرمی ای که در استایل وجود دارد آن را دنبال می کنند. اگر شما هم از استایل کژوال استفاده می کنید کمی جسور تر باشید و تنوع ایجاد کنید و شاد  بپوشید. استایل کژوال یک استایل مناسب برای فعالیت های معمولی مانند خرید کردن است.

استایل کژوال

استایل کالج یا دانشجویی

یکی از مهم ترین و پر هیجان ترین دوره های زندگی هر فرد، دوران دانشجویی و دانشگاه است. در این دوران تجربه های جدید به سمت فرد سرازیر می شود و فرصت یادگیری در ابعاد مختلف برای او فراهم است. یکی از جالب ترین قسمت های دانشجویی ست کردن و پوشیدن لباس های دانشجویی است. در این استایل استفاده از کیف های کوله و یا کیف های بزرگ دستی بارزترین المانی است که می توان دانشجویان را از دیگران تمایز داد. پوشیدن کفش های تخت و راحت، مانتو های بلند و گشاد، اکسسوری های رنگی و بانمک از دیگر آیتم های استایل دانشجویی است.

استایل دانشجویی

استایل رسمی یا فرمال

زمانی که از استایل رسمی صحبت به میان می آید اولین چیزی که به ذهن می رسد تصویر کت و شلوار است. کت و شلوار در هر سبکی که باشد جز استایل رسمی حساب می شود. برای خانم ها در خارج از کشور کت و دامن و شومیز های یقه مردانه را می توان بارز ترین نوع استایل رسمی دانست. در ایران پوشیدن مانتو و شلوار های ست که معمولا با عنوان اداری می توانیم آنها را در فروشگاه های پیدا کنیم و یا به خیاط سفارش دهیم. از این استایل در مراسمات رسمی، محیط های اداری مانند بانک ها و سازمان های مختلف استفاده می شود.

استایل رسمی

استایل اسپرت و یا ورزشی

در فرهنگ لغت ایرانی وقتی از ترکیب استایل اسپرت استفاده می شود بیشتر به یاد لباس های راحت شامل تی شرت و شلوار های جین می افتیم. اما آیتم هایی که نام برده شده همانطور که پیش از این اشاره شد جزئی از استایل کژوال است. استایل ورزشی را می توان شامل پوشیدن لباس های ورزشی در کنار کتانی های ورزشی دانست. از لباس های ورزشی می توان برای پیاده روی های ساده و نیم ساعته و یا ورزش کردن در باشگاه های ورزشی استفاده کرد.

استایل ورزشی

استایل کاری

همانطور که از اسم این استایل مشخص است کاربرد برای محیط های کاری است. اما نه فقط محیط های کاری رسمی و دولتی و اداری. در سایر محیط های کاری که جو رسمی کمتری دارند هم نیاز است تا ظاهری مناسب برای حضور در آن داشته باشید. استفاده از شلوار های راسته، مانتو های جلو بسته و کمی گشاد می تواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده نکردن از رنگ های جیغ و اکسسوری های شلوغ می تواند ظاهر شما را بیشتر به استایل کاری نزدیک کند.

استایل کاری

اگر شما هم استایل های دیگری را می شناسید که در موقعیت های مختلف کاربرد دارد در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.